اقامتگاه های در کانادا

اقامتگاه

برنامه غذایی

نوع وعده

توضیحات بیشتر

Full Board سه وعده در روز صبحانه ، ناهار ، شام دانش آموزان به دلخواه خود صبحانه و ناهار را برای خود آماده میکنند و شام را میزبان برایشان آماده میکند .
HALF BOARDاین برنامه های اقامتی در همه ی مکان ها امکان پذیر نیستند دو وعده در روز صبحانه ، شام در برنامه صبحانه به صورت منظم  مواد غذایی مغذی و پروتئین مثل انواع غلات ها ، میوه جات ، تست ، جو ، قهوه (کافئین) ،  تخم مرغ و ..  سرو میشود .این نوع از اقامت شامل تغذیه مدرسه نمیباشد
B&B ( bed & breakfast)(جای خواب و صبحانه )

این برنامه های اقامتی در همه ی مکان ها امکان پذیر نیستند

 

یک وعده در روز صبحانه دانش آموزان به طور منظم از میزبان صبحانه دریافت میکنند که به صورت دسته ای از اقلام است . ( تست ، جو ، تخم مرغ ، خامه ، میوه جات ، کافئین ، غلات و … )
Room stay بدون غذا ——— دانش آموزان به آشپزخانه و یخچال دسترسی دارند و تمام اکانات برایشان فراهم شده که  خودشان غذا درست کنند .همچنین بعد از آماده کردن غذا دانش آموز باید آشپزخانه را مرتب کند .
Room Holdاین برنامه های اقامتی در همه ی مکان ها امکان پذیر نیستند

 

بدون غذا ——— برای دانش جویانی که به طور ناگهانی محل اقامت خود را ترک میکنند بدون آنکه وسایلشان را بردارند .در این حالت ممکن است میزبان در حالی که دانش آموز فعلی دور است، آن اتاق را به دانش آموز دیگر ندهد و آن مکان نگه دارد .

Homestay:

در معنای لغوی یعنی اقامت دانشجویی/ دانش آموزی با خانواده ی کانادایی ، به این معنیست که دانش آموزان خارجی میتوانند با یک میزبان ( خانواده ) برای مدتی که میخواهند زندگی کنند

دانش آموزان میتوانند در خانه ی یک خانواده ی بسیار خوب و مهمان نواز اقامت داشته باشند که طول  این اقامت میتواند از یک شب تا حتی یک سال متغیر باشد و برای خدماتی که دریافت میکنند مبلغی به خانواده پرداخت میکنند . همچنین خانواده هایی که این خدمات را به دانش آموزان ارائه میدهند بسیار مهربان و قابل اعتمادند . اقامت با خانواده مزایای بسیاری برای دانش آموزان و همچنین برای میزبان به همرا خواهد داشت :

مزایا ی اقامت با خانواده برای میزبان :

این برنامه علاوه بر اینکه امکان تبادل فرهنگ را برای میزبان فراهم میکند ، میتواند از نظر مالی کمکی برای  آن خانواده باشد . هرچند که ممکن است برخی از خانواده ها  علاقه ای به زندگی با یک فرد خارجی نداشته باشند .

مزایای اقامت با خانواده برای دانش آموز :

صرفه جویی در هزینه های زندگی

تبادل فرهنگ و همچنین در ارتباط بودن با فرهنگ ( اختلافات فرهنگی ) مردم آن شهر از نزدیک (  از طریق زندگی )

درک روزمرگی مردم

کسب اطلاعاتی در مورد شهر و فرهنگ و برخی رسوم که به راحتی نمیتوان در کتاب ها پیدا کرد و میتوان از تجربه و اطلاعات میزبان استفاده کرد .

همچنین تعاملات بیشتر با خارجی ها باعث تقویت زبان دانش آموزان میشود .

یکی از بهترین مزایایی که این نوع اقامت میتواند برای دانش آموزان داشته باشد این است که دانش آموزان با خانواده زندگی میکنند و میزبان برای دانش آموزان شبیه به پدر و مادر است که میتوانند تا حدی بر فعالیت های دانش آموز نظارت کنند و همچنین گاهی خانواده ها نقش مشاوران را برای دانش آموزان دارند .

از معایب این اقامت میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

ممکن است دانش آموز مجبور به پیروی از برنامه ی خانواده باشد و این موضوع باعث ایجاد محدودیت هایی برای آنها شود .

ممکن است اقامتگاه نزدیک به جاذبه های گردشگری باشد و یا در منطقه ی شلوغی قرار داشته باشد .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *