بیمه دانشجویی

بیمه ی درمانی کانادا برای دانشجویان بین المللی

 

تمامی دانشجویان در کانادا باید دارای بیمه درمانی باشند.معمولا قرارداد بیمه از طریق دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کنند، پیگیری می شود و این امر به استانی که دانشجویان در آن زندگی می کنند بستگی دارد. در برخی استانها ممکن است دانشجویان بین المللی مشمول بر بیمه درمانی دولتی نباشند، در این صورت باید برای بیمه خصوصی اقدام کنند.

اکثر بیمه های درمانی برای دانشجویان بین المللی که کمک های ۲۴ ساعت از ۷ روز هفته می باشند با هزینه های مقرون به صرفه هستند. پوشش های این بیمه شامل بیمارستان و ویزیت دکتر، آمبولانس هوایی، داروهای تجویزی، فوریت های دندان، ارجاعات قانونی و دیپلماتی، کمک به گم شدن اسناد، تماس با خویشاوندان، خدمات ترجمه و تفسیر و موارد دیگر می شود.

بعلت زمان بر بودن تعین بیمه درمانی دانشجویان باید قبل از رسیدن به کانادا این کار را انجام دهند، آنها میتوانند به طور مجزا از طریق یک شرکت خاص بیمه خود را تنظیم کنند و با این که در برنامه ی درمانی دانشگاه ها یا کالج های کانادا ثبت نام کنند یا برای بیمه درمانی دولتی ثبت نام کرده و در لیست انتظار بمانند.

هزینه های بیمه درمانی

نیوفانلند

دانشجویانی که در این استان زندگی می کنند شامل بیمه درمانی دولتی نمی شوند و بنابراین باید برای بیمه ی درمانی خصوصی اقدام کنند.انجام این کار به راحتی از طریق موسسات آموزشی که دانشجویان قصد تحصیل در آن را دارند، امکان پذیر است. معمولا هزینه  سالیانه برای دانشجویان حدود ۴۸۰ دلار کانادا است.

نوااسکوشیا

در نوااسکوشیا دانشجویان موظفند که برای بیمه درمانی استانی به مبلغ سالیانه ۵۰۰ دلار ثبت نام کنند. در صورت نداشتن یک سیاست درمانی با پوشش بین المللی خارج از کشور باید برای بیمه درمانی عمومی از طریق برنامه درمانی دانشگاه یا کالج که برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است، ثبت نام کنند.

نیوبرانزویک

کسانیکه تصمیم به تحصیل در این استان را دارند می¬توانند از طریق دانشگاه یا کالج مبلغ ۲۷۵ دلار کانادا برای بیمه درمانی دریافت کنند.

با این حال این بیمه به یکسری خدمات اساسی محدود می¬شود و برای خدمات اضافی مثل هزینه¬های دندان پزشکی و داروها، دانشجویان با پرداخت مبلغ ۲۰۰ دلار برای یکسال می¬توانند از این خدمات استفاده کنند.

جزیره پرنس ادوارد

اگر دارای بیمه درمانی خصوصی که مخارج درمان شما را به صورت بین المللی پوشش دهد، نیستید موظف به خرید بیمه درمانی خصوصی این استان به مبلغ سالیانه ۵۰۰ دلار هستید. دانشگاه و کالجی که در آن ثبت نام کرده اید، بعد از تصمیم گیری و پرداخت هزینه، مسئولیت این امور را به عهده میگیرد.

کبک

در صورتی که در کبک تحصیل میکنید باید در برنامه درمانی که دانشگاه برای هر یک از دانشجویان بین المللی تدارک دیده است، ثبت نام کنید. پوشش این بیمه بسیار محدود است. این بیمه شامل کنترل های دوره پزشکی و بستری شدن در بیمارستان می شود. هزینه این بیمه حدود ۵۰۰ دلار در سال است.

اونتاریو

دانشجویان بین المللی این استان قسمتی از بیمه درمانی دولتی نیستند به همین دلیل موظفند که بیمه درمانی خود را از مراکز خصوصی دریافت کنند. طرح بیمه درمانی دانشگاه نیز وجود دارد که با پرداخت ۴۵۰ دلار دانشگاه یا کالج مسئولیت این امور را بر عهده میگیرد و فقط خدمات اولیه را پوشش می دهد. با این حال این بیمه الزامی است.

مانیتوبا

اگر برنامه ریزی برای تحصیل شما بیش از ۶ ماه در استان مانیتوبا است، در برنامه ی خدمات درمانی دولتی با پوشش وسیعی دربر گرفته خواهید شد. این پوشش فقط با پرداخت ۴۵۰ دلار در سال انجام می شود. هزینه ی این بیمه همراه با شهریه پرداخت خواهد شد.

ساسکاچوان

اگر اولین محل زندگی شما بعد از ورود به کانادا بیش از ۳ ماه استان ساسکاچوان باشد بیمه درمانی دولتی به شما تعلق می گیرد. مراقبت های دهان و دندان و بینایی در این بیمه گنجانده نشده اند.

آلبرتا

در این استان دانشجویان ماهیانه یک مبلغی برای بیمه درمانی خود پرداخت میکنند که هزینه ی خدمات درمانی اولیه در حوزه های عمومی را پوشش می دهد. هزینه این بیمه ماهیانه شامل ۶۸ دلار میباشد.

بریتیش کلمبیا

اگر قصد تحصیل در این استان را دارید، حق ثبت نام برای بیمه ی درمانی در طرح خدمات درمانی را دارید و تا زمانی که درخواست شما بررسی و تایید شود باید ۲ الی ۳ ماه منتظر بمانید. در این زمان شما میتوانید از بیمه درمانی خصوصی به صورت ماهیانه استفاده کنید یا ببینید که دانشگاه چه ایده برای این مسئله دارد. بیمه درمانی نیز به صورت ماهیانه به مبلغ تقریبا ۳۶ دلار در ماه می باشد.

فرم ارزیابی ویزا تحصیلی رزرو وقت مشاوره رایگان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *