بیمه شهروندی

مراقبت بهداشت استانی

دانشجویان بین­المللی در کانادا تحت پوشش سرویس­های پزشکی پیشگیرانه و اصلی زیر نظر سیستم مراقبت بهداشت استانی می­باشند. تمام دانشجویان بین­المللی حق داشتن کارت مراقبت بهداشت استانی را که برای دسترسی به این سرویس لازم است را دارند. به هرحال مراقبت دندان، مراقبت بینایی، داروهای تجویزی و برخی از سرویس­های تست تشخیصی تحت پوشش این برنامه نمی­باشند.

برخی سرویس­ها مانند بستری شدن تا حدی بیمه می­شوند. این موضوع منجر به هزینه­های بالای پزشکی در صورت بستری شدن چند روزه در بیمارستان می­شود. در این شرایط یک بیمه خصوصی سلامت در کانادا سودمند خواهد بود.

بیمه سلامت خصوصی

داشتن بیمه سلامت خصوصی برای خود در کانادا همیشه مطمئن­تر است. دلیل اصلی این است که این بیمه تحت برنامه­های استانی از یک استان به استان دیگر فرق می کند. برنامه­های مراقبت سلامتی استانی در هنگامی که در استان دیگری هستید ممکن است پذیرفته نباشد. اگر بیرون از استان خود نیاز به کمک پزشکی دارید یک بیمه خصوصی سلامت مفید خواهد بود. همچنین بیمه­های خصوصی سلامت سرویس­هایی همچون داروهای تجویزی، هزینه­های دندان، اتاق­های خصوصی بیمارستان، سرویس­های آمبولانس و غیره را پوشش می­دهند که ممکن است تحت پوشش بیمه سلامت استان شما نباشد.

به عنوان یک دانشجوی بین­المللی گرفتن بیمه سلامت خصوصی قبل از ورود به کانادا سودمند خواهد بود. همچنین گرفتن بیمه خصوصی سلامت در کشور خودتان نسبت به کانادا بسیار راحت­تر و مناسب­تر خواهد بود.

مراقبت­های بهداشتی در کانادا

اگر شما شهروند یا ساکن کانادا هستید، می توانید برای بیمه بهداشت دولتی درخواست دهید. با داشتن این بیمه، شما مجبور به پرداخت هزینه هایی برای بسیاری از خدمات مراقبت های بهداشتی نیستید.

سیستم مراقبت بهداشتی جهانی از طریق مالیات پرداخت می شود. زمانیکه از خدمات مراقبت بهداشت دولتی استفاده می کنید، موظف به ارائه کارت بیمه درمانی خود،  به بیمارستان یا کلینیک پزشکی هستید.

هر استان و منطقه برنامه بیمه بهداشتی مخصوص به خود را دارند. اطمینان حاصل کنید که می دانید که برنامه شما چه چیزی را پوشش می دهد.

همه استان ها خدمات پزشکی اورژانسی رایگان را ارائه می دهند، حتی اگر شما کارت بهداشت دولتی نداشته باشید. ممکن است یکسری محدودیت هایی بر اساس مهاجرت شما وجود داشته باشد.

اگر در وضعیت اضطراری هستید، به نزدیکترین بیمارستان بروید. اگر در آن استان زندگی نمی­کنید، ممکن است کلینیک پیاده روی هزینه درمان را پرداخت کند.

 

انتظار برای دریافت بیمه بهداشت دولتی

در بعضی از استان ها، قبل از اینکه بتوانید بیمه درمانی دولتی را دریافت کنید، باید تا ۳ماه صبر کنید. برای اطلاع از اینکه چه مدت باید صبر کنید، با وزارت بهداشت در استان خود تماس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که بیمه خصوصی برای پوشش دادن نیازهای مراقبت های بهداشتی خود را در این دوره انتظار داشته باشید.

گرفتن کارت بهداشتی

شما به یک کارت بیمه درمانی از استانی که در آن زندگی می کنید برای دریافت مراقبت های بهداشتی در کانادا نیاز دارید. هر بار که خدمات پزشکی را دریافت می کنید، موظف به نشان دادن این کارت هستید.

بیمه درمانی اضافی

طرح های بیمه درمانی دولتی به خدمات اولیه پزشکی دسترسی پیدا می کند. شما همچنین ممکن است به بیمه خصوصی نیاز داشته باشید تا سیستم هایی را که برنامه های دولت به طور کامل پوشش نمی­دهند، پرداخت کنید.

شایع ترین نوع برنامه ها برنامه های بهداشتی گسترده است. این هزینه ها شامل:

داروهای تجویزی ، مراقبت از دندان ، فیزیوتراپی ، خدمات آمبولانس ، عینک تجویزی

اگر شاغل هستید، ممکن است از شرکت یا سازمان کاری که برای آنها کار می کنید پوشش اضافی دریافت کنید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *