مدارس کانادا

مدارس در کانادا شامل دانش آموزانی از سراسر دنیا میشود که در سایت SchoolsinCanada.com میتوانید اطلاعاتی در مورد تحصیل در مدارس در کانادا  بدست آورید. اگر شما مایل به تحصیل در دوره دوم آموزشی ( یعنی پس از دوم راهنمایی ) هستید به سایت های زیر مراجعه کنید : Canadian universities, community colleges, Christian colleges, career colleges, graduate schools  و  online degrees

اگر مایل به تحصیل در دوران دبیرستان هستید به سایت های زیر مراجعه کنید :

Canadian international high schools, public and private high schools, Christian and catholic high schools, all-girls’ schools and boarding schools.

و یا ممکن است که شما به دنبال تحصیل در مدارس زبان باشید یعنی مدارسی که زبان انگلیسی یا فرانسه را به عنوان زبان دوم تدریس میکنند. ما به شما اطلاعات لازم در باره ی سیستم آموزشی کانادا – چگونگی زندگی در کانادا – ویزای دانش آموزی – استان های مختلف کانادا – رشته های خاص در کانادا – مدارس برجسته کانادا – اخبار جدید مدارس – لینک ها و منبع ها برای مطالعه بیشتر و به طور کلی تحصیل در کانادا را میدهیم.

http://www.schoolsincanada.com/

مدارس آنلاین

دانشکده های آنلاین به محصلان در تمام نقاط جهان این امکان را میدهد که از کیفیت تحصیل در کانادا بدون نیاز به ترک خانه بهره ببرند. تحصیل آنلاین هنوز یک روش جدید است اما همچنان روز به روز در حال رشد است : طی یک کنفرانس در باره ی تکنولوژی در تحصیل پیشبینی شده که تا سال ۲۰۱۹ بیش از نصف مدارس دوره دوم آموزشی به صورت آنلاین قابلدسترسی است.

تحصیل آنلاین به دو صورت هم با مدرک و هم بدون مدرک در دانشگاه ها – کالج ها – مدارس دوره دوم – کالج های مخصوص مسیحیان و دبیرستان ها امکان پذیر است. به کمک تحصیل آنلاین شما میتوانید مدارج لیسانس – فوق لیسانس و حتی دکتری را از دانشگاه های کانادا کسب کنید. همچنین در تحصیل آنلاین شما میتوانید مدارج پایین تر و کوتاه تر مانند دیپلم – مدرک های مخصوص دوره های کوتاه مدت و فوق دیپلم را کسب کنید. قابل ذکر است که تمامی این دوره ها از نظر کیفیت تحصیلی کاملا مشابه کسانی است که به صورت حضوری در کانادا تحصیل میکنند به جز ساعات مطالعه و مکان آن .

http://www.schoolsincanada.com/Online-Colleges-for-International-Students.cfm

دبیرستان های کانادا

دبیرستان های دوره دوم در کانادا شامل مدارس مختلفی در شهر های مختلف میشود که هر کدام در ضمینه های مختلفی نیاز های تحصیلی دانش آموزان را برطرف میکنند و شامل : دبیرستان های دولتی – خصوصی – پسرانه – دخترانه – شبانه روزی – دبیرستان های مخصوص افراد کاتولیک و سایر گرایش های دین مسیحیت میشوند.

مدارس کانادا هر کدام دارای قوانین خاص خود است مانند دوره ی تحصیلی – برنامه های درسی و درجه بندی و با یکدیگر یکسان نیست.

بسیاری از  دبیرستان های کانادا زبان انگلیسی یا فرانسوی را به عنوان زبان دوم در مدارس خود تدریس میکنند که برای دانش آموزانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه هستند بسیار مفید است و آنها را برای امتحان ورودی دانشگاه آماده میکنند.

برای اطلاعات بیشتر از نهوه تدریس و مدارس استان های مختلف به سایت زیر مراجعه کنید :

http://www.schoolsincanada.com/Secondary-Schools-In-Canada.cfm

مدارس تکمیلی

این مدارس شامل کسانی میشود که مدرک لیسانس خود را گرفته اند و میخواهند تحصیلات خود را در زمینه فوق لیسانس و دکتری ادامه دهند. که گرفتن این مدارک بسیار ارزشمند است مخصوصا برای موقعیت شغلی و میزان درامد شما که شما را از بقیه افراد جدا میکند.

رشته هایی که میتوان در این مدارس تحصیل کرد شامل : پزشکی، معلمی ، مدیریت بازرگانی، علوم طبیعی و کاربردی، دامپزشکی، هنرهای زیبا و تجسمی، رشته های سینمایی ، دندانپزشکی، علوم کتابداری، دارو سازی –  کشاورزی و منابع زیستی، علوم رایانه، معماری، مهندسی، پرستاری، مدیریت عمومی و سیاست، مطالعات مذهبی و الهیاتی، بهداشت و سلامت همجنسگرایان، علوم انسانی و علوم لیبرال و پزشکی طبیعی و جامع – میشود. بیشترین رشته هایی که در این مدارس مورد توجه قرار گرفته و فارق التحصیلان زیادی داده است عبارتند از: مدیریت بازرگانی، مهندسی، علوم اجتماعی، روانشناسی و علوم بیولوژیکی و زیست پزشکی .

بسیاری از این مدارس دارای دوره های تحصیلی نیمه وقت و تمام وقت و حتی دوره های آنلاین هستند که توجه بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده.

برای اطلاعات بیشتر و دانستن نحوه اپلای به سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.schoolsincanada.com/Grad-Schools-in-Canada.cfm

 تدریس زبان دوم انگلیسی ESL و زبان فرانسه FSLدر مدارس

برنامه های آموزش زبان در بیشتر دبیرستان ها و کالج ها و دانشگاه ها ارایه میشود و کیفیت آنها به خوبی آموزشگاه های خصوصی ست. بیشتر این دوره های آموزشی برای این است که دانش آموزان خارجی و مهاجران بتوانند به راحتی امرار معاش کنند و برای انجام کار های روزانه خود به راحتی قادر به برقراری ارتباط با افراد کانادایی باشند.

بیشتر دوره های تحصیلی زبان در کانادا بر روی زبان انگلیسی و فرانسه تمرکز میکنند چرا که این دو زبان اصلی در کانادا هستند . برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید :

http://www.schoolsincanada.com/Language-Programs-in-Canada.cfm

 لیست مدارس و دبیرستان ها در کانادا به همراه لینک

برای مشاهده مدارس مختلف و ورود به سایت هر کدام به لینک زیر مراجعه کنید:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lists_of_schools_in_Canada

چگونه برای اقوام درجه یک خود اقدام کنیم ؟

پیدا کردن مدرسه در کانادا 

بیمه تحصیلی

اقامتگاه ها 

ویزای همراه