کارآفرینی بریتیش کلمبیا

برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا ( BC PNP ) :

بریتیش کلمبیا غربیترین استان کانادا و مرکز تنوع فرهنگی و رشد اقتصادی است . ونکوور ، سومین شهر بزرگ کشور واقع در استان بریتیش کلمبیا میباشد . منابع طبیعی از جمله جنگل ها و معادن نقش بسیار مهمی در اقتصاد این استان دارد . بریتیش کلمبیا به واسطه ی آب و هوای منحصر به فرد ، جنگل های فراوان و منابع طبیعی یکی از زیباترین مکان ها در کانادا و در جهان شناخته شده است . BC PNP  برنامه منتخب استانی بریتیش کلمبیاست . این برنامه به مهاجرین با مهارت و با تجربه امکان دریافت کارت اقامت دائم کانادا را میدهد و متقاضیان میتوانند سریع تر از سایر روش ها اقامت خود را دریافت کنند .

این برنامه به دو صورت زیر انجام میشود :

 • مهاجرت ماهران ( این روش ورود افراد به بریتیش کلمبیا تحت روش اکسپرس اینتری است . )
 • مهاجرت کار آفرینان

این روش برای کسانیست که در یکی از زیر شاخه های زیر باشند :

مهاجرت ماهران

نیرو های ماهر کار

Skilled Worker Category :  
افراد با مهارت و تجربه کاری مرتبط که برای دریافت جاب آفر ( پیشنهاد شغلی ) واجد شرایط باشند میتوانند تحت این عنوان اقدام کنند.

گروه حرفه ای بهداشت و درمان

Health Care Professional Category :
افراد با عنواین شغلی مربوط به بهداشت و درمان ( مثل : پزشکی ، پرستاری، روانپزشکی ، متخصص بهداشت حرفه ای و… )، می توانند با دریافت جاب آفر ( پیشنهاد شغلی ) برای دریافت اقامت خود اقدام کنند .

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی

International Graduate Category:
این دسته از افراد باید طی سه سال گذشته از یکی از دانشگاه های مورد تایید کانادا از استان بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شده باشند و از کارفرما ای در این استان جاب آفر دریافت کرده باشد .

فارغ التحصیلان

International Post-Graduate Category :
این روش برای دانشجویان  بین المللی فارغ التحصیل شده از یکی از دانشگاه های مورد تایید در بریتیش کلمبیا ، مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری ، رشته های علوم طبیعی ، رشته های کاربردی و بهداشتی میباشد . این دسته از بدون دریافت جاب آفر می توانند اقامت خود را دریافت کنند .

کارگران نیمه ماهر

Entry Level and Semi-Skilled Worker Category :
برای افرادیست که در منطقه شمال شرقی زندگی میکنند و مشغول به کار هستند .

افرادی که میخواهند در این استان زندگی کنند و اقامت داشته باشند میتوانند از طریق سرمایه گذاری  به این استان مهاجرت کنند که به دو صورت زیر این کار امکان پذیر است :

 • کار آفرینان :

  همانطور که میدانید استان بریتیش کلمبیا یکی از مراکز قوی برای انجام بیزنس است. همجواری با استان واشنگتن آمریکا با مرکزیت سیاتل و آب و هوای مناسب توانسته ونکوور را جزو بهترین مناطق جهت کار و زندگی قرار دهد.
  این برنامه برای افراد با تجربه و مدیران و صاحبان بیزینس که دارای سرمایه کافی و نقد هستند و می خواهند بیش از یکسال در بریتیش کلمبیا BC اقامت گزینند مناسب می باشد. این افراد باید در یک بیزنس جدید یا با سابقه قبلی سرمایه گذاری نمایند و یک فرد مقیم کانادا را به استخدام خود درآورند و به صورت مستمر در مدیریت روزمره آن حداقل به مدت یکسال دخالت داشته باشند تا بتوانند واجد شرایط این برنامه BC Provincial Nominee Program’s – PNP گردند. شما و خانواده تان با ویزای کار وارد این استان خواهید شد تا بتوانید بیزنس خود را راه اندازی کنید.

 • دسته پروژه های استراتژیک :

  از طریق این دسته، شرکت های تحت کنترل خارجی می توانند عملیات خود را در بریتیش کلمبیا انجام دهند. حداکثر پنج نفر از اعضای هیئت مدیره، حرفه ای یا فنی فنی خارجی می توانند برای اقامت دائم در استان نامزد شوند.

برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری و کارآفرینی BC Provincial Nominee Program’s – PNP

عوامل که برای واجد شرایط بودن بررسی و ارزیابی میشوند
 1. شغل و یا تجربه کاری
 2. میزان دارایی ( نقدی ، ملک ،…) و منابع آنها
 3. تطبیق بذیری
 4. طرح اولیه سرمایه گذاری و ارائه ی بیزینس پلنی که قصد ایجاد آن را در بریتیش کلمبیا دارید .
حداقل الزامات شخصی ( حداقل نیازهای فردی )
 1. مدیریت روزانه یک بیزنس فعال به مدت یکسال در استان بریتیش کلمبیا
 2. محل اقامت باید در استان بریتیش کلمبیا و با محل بیزینس ایجاد شده ، حد اکثر ۱۰۰ کیلومتر فاصله داشته باشد . ( حد اقل ۷۵ درصد از زمان ویزای خود را در استان اقامت داشته باشد .)
 3. اجازه ورود به کانادا
  • متقاضی نباید به صورت غیر قانونی در کانادا اقامت داشته باشد
  • متقاضی نباید در خواست پناهندگی ای که هنوز پاسخی به آن داده نشده ، داده باشد .
  • متقاضی نباید ممنوعیت ورود به کانادا داشته باشد
 4. داشتن دارایی حد اقل ۶۰۰٫۰۰۰ دلاری ( پول نقد ، ملک ، سپرده های بانکی ، سرمایه گذاری و … ) متقاضی و همسر متقاضی . باید ثابت کنید این دارایی را به صورت قانونی به دست آورده اید .
 5. حد اقل تحصیلات دانشگاهی دو ساله و یا تجربه پس از یک دوره متوسطه به عنوان مالکیت صد در صد بیزینس در سه سال گذشته ( مالکیت صد در صد میتواند بین همسر و فرزندان به اشتراک گذاشته شود . )
 6. تجربه کاری ( متقاضی باید ثابت کند که دانش ، تجربه و توانایی لازم برای ایجاد  بیزینس موفق داراست . )
  • متقاضی باید بیش از سه سال به عنوان صاحب بیزینس فعالیت کرده باشد
  • و یا بیش از ۴ سال تجربه مدیریت ارشد
  • و یا ترکیبی از آنها ( یک سال به عنوان صاحب بیزینس و دو سال به عنوان مدیریت ارشد ) باشد.
حداقل الزامات تجاری

زمان ثبت نام باید یک طرح کلی از بیزینسی که میخواهی انجام دهیدرا ارائه دهید ،  که در این طرح شما باید در مورد  مزایایی اقتصادی ای که این بیزینس میتواند برای استان داشته باشد ، مهارت ها و قابلیت انتقال بیزینس و… توضیحات مختصری دهید . بعد از بررسی ، در صورتی که طرح شما قبول شود شما باید بیزینس پلن خود را ارائه دهید و در بیزینس پلنتان باید به صورت جزئی و کامل در مورد هر یک از ملزومات توضیح دهید . برای سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا شما میتوانید بیزینس جدید ایجاد کنید ، سرمایه گذاری و یا خرید بیزنس فعال در این استان ، مشارکت با یک کار آفرین محلی و یا خارجی برای ایجاد کسب و کار جدید ، اقدامات لازم را انجام دهید .

حد اقل الزامات سرمایه گذاری

متقاضی باید ۲۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا را برای سرمایه گذاری با خود به کانادا انتقال دهد و در صورتی که همراه پرونده شما افراد کلیدی شرکتتان باشد این مبلغ به ۴۰۰٫۰۰۰ هزار دلار میرسد

شرایط استخدام :

متقاضی باید ثابت کند که یک کار تمام وقت برای یک سیتیزن و یا مقیم کانادایی ایجاد میکند .

لازم به ذکر است که ثبت نام در این برنامه به معنی پذیرفته شدن درخواست نمیباشد . ولی اگر واجد شرایط موارد بالا بودید برای شما یک ویزای کار دوسال صادر خواهد شد. ۱۲ماه بعد از صدور ویزا زمان خواهید داشت تا وارد کانادا شوید.

دعوت به درخواست:

رعایت حداقل نیازها تضمینی بر پذیرفتن درخواست شما نمیباشد ، در صورتی که متقاضی وارد پول ( استخر ) شود ، امتیاز نهایی او به همراه ما بقی متقاضیان  به صورت رتبه بندی شده قرار دارد که بر این اساس متقاضیانی که از امتیاز بالاتری برخوردارند ، برای برنامه کار آفرینی دعوت میشوند و در این راستا ابتدا ایمیل دریافت خواهند کرد سپس بعد از ۴ ماه یک دعوتنامه به درخواست کامل دریافت میکنند .

در این مرحله متقاضی باید هزینه ۳۵۰۰ دلاری را به استان پرداخت کند . ( همسر و فرزندان وابسته متقاضی در هزینه میباشد )

سپس از متقاضی خواسته میشود که در دفتر BC PNP  در ونکوور شرکت کند .

 

مصاحبه به زبان انگلیسی یا فرانسه برگذار میشود .

پس از تایید اجازه کار دو ساله از سازمان مهاجرت ،پناهندگی ، شهروندی کانادا (  IRCC) درخواست میشود .

با این اجازه کار متقاضی میتواند به همراه خانواده اقدام به مهاجرت کند و علاوه بر این متقاضی یک توافقنامه  مبنی بر اجرای طرح بیزینسی خود حد اقل تا ۲۰ ماه در استان بریتیش کلمبیا را امضا میکند .

 • انتقال به اقامت دائم :

در صورتی که متقاضی طی این ۲۰ ماه به تمامی تعهدات خود عمل کند ، میتواند در خواست اقامت دائم خود و خانواده ی خود را به IRCC  اعلام کند و نامزد دریافت اقامت دائم کانادا شود . جداول امتیاز بندی مربوط به هر بخش را در ادامه میتوانید دنبال کنید

 

متقاضیان باید حداقل امتیاز از هر بخش را بگیرند تا بتوانند وارد پول شوند .

تجربه کاری

 

تجربه کاری ( حد اکثر امتیاز از این بخش ۲۴ می باشد و حد اقل باید ۸ امتیاز از این بخش کسب کنید )

دارایی

 

دارایی ثابت ( حداکثر امتیاز ۱۲ میباشد  و حداقل باید ۱ امتیاز کسب کنید )

 

استخدام افراد یا ایجاد شغل در بریتیش کلمبیا

حداکثر از این بخش ۳۶ امتیاز کسب خواهید کرد.
حداقل باید ۲ امتیاز از این بخش کسب کنید.
اگر افراد کلیدی خود را همراه پرونده دارید باید ۳ شغل ایجاد کنید.

تطبیق پذیری

 

حد اکثر امتیاز ۱۸ میباشد

بیزینس پلن

 

 

شرکت ویزاتورنتو یکی از قوی ترین تیم های بیزنسی ( کار آفرینی ، سرمایه گذاری ، خود اشتغالی  ) ، در راستای نوشن و ارائه ی بیزینس پلن ها  برای پیشرفت و تسریع در کارهای شما تشکیل داده است .

 

 

ویزاتورنتو تجربیات بسیار موفقی در ویزا های تجاری کانادا از جمله بریتیش کلمبیا را در رزومه ی خود دارد . بسیاری از متقاضیان ، از این طریق در زمان بسیار کوتاه موفق به دریافت اقامت دائم خود شدند .  تیم ویزا تورنتو با همکاری مشاورین رسمی و وکیل مهاجرت مورد تایید کشور کانادا ( جناب آقای ایمانی ) همواره آماده ارائه بهترین خدمات در سراسر کشور میباشند . اگر میخواهید به آسان ترین و سریعترین روش رویاهایتان را عملی کنید با ما تماس بگیرید .

 

رزرو وقت مشاوره رایگان