کارآفرینی ساسکا چوان

 

ساسکاچوان استانی در غرب کانادا است و دارای ۱.۵ میلیون نفر جمعیت است که اغلب آنها در قسمت جنوبی و مرز آمریکا ساکن اند. ساسکاتون و رجینا از پرجمعیت ترین شهرهای ساسکاچوان هستند. مهمترین منابع اقتصادی این استان کشاورزی، معادن و صنعت نفت و گاز است.

 

متقاضی ملزم به داشتن شرایط زیر برای دریافت اقامت کارآفرینی در ساسکاچوان است:

۱. براورد دارایی های خالص حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار کانادا باشد.

۲. براورد دارایی های خالص باید قانونی و قابل اثبات باشد.

۳. داشتن حداقل ۳ سال سابقه کارآفرینی یا تجربه مدیریت در زمینه مرتبط.

۴. اقدام برای اقامت و سرمایه گذاری فعال که قابل تایید سیستم ارزیابی ساسکاچوان باشد.

قوانین الزامی متقاضیان انتخاب شده در گروه کارآفرینان برنامه گزینش مهاجرت به ساسکاچوان:

۱. سرمایه گذاری مبلغ ۳۰۰هزار دلار کانادا در شهرهای رجینا یا ساسکاتون ویا ۲۰۰هزار دلارکانادا در دیگر شهرها.قابل ذکر است که اگر کمتر از یک سوم کسب و کار ایجاد شده متعلق به متقاضی باشد,نباید ارزشی کمتر از یک میلیون دلار کانادا داشته باشد.

۲. بطور مداوم و مستقیم در کسب و کار ایجاد کرده دخالت داشته باشد.

۳. داشتن CLB4 به بالا امتیاز دارد.تبدیل مدرک زبان به معیار زبان کاناداCLB))

توجه داشته باشید که:

 • متقاضیان دریافت اقامت از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری که پس از تاریخ ۰۱/۰۵/۲۰۱۲ اقدام کرده اند باید توسط وکیل خود,یک گزارش ارزیابی از شرکت بررسی کننده صلاحیت مالی و مورد تایید SINP دریافت نمایند.برای تمامی متقاضیان ارائه کامل درخواست خود برطبق چک لیست SINP و دریافت شماره پرونده قبل از فرستادن اسناد تمکن مالی خود به شرکت بررسی کننده صلاحیت مالی الزامی است و بعد از دریافت شماره پرونده باید شرکت بررسی کننده صلاحیت مالی خود را انتخاب کنند.سپس از متقاضیان درخواست میشود تمامی اسناد و مدارک خود را بر طبق چک لیست مورد نظر به وب سایت گروه کارآفرینان ارایه کنند.توجه کنید که فقط صلاحیت مالی متقاضیانی که شماره پرونده دریافت کرده اند توسط شرکت موردنظر بررسی خواهد شد.پس از اینکه شرکت مورد اسناد تمکن مالی,دارایی های خالص و براورد کلی آن را بررسی کردند یک گزارش ارزیابی به متقاضی ارایه خواهد شد.
 • کامل بودن و به روز بودن مدارک مالی متقاضی جهت تسریع روند بررسی صلاحیت مالی لازم است.
 • شرایط دریافت اقامت کارگزینی متغیر است اما شرایط متقاضی طبق زمان ارائه درخواست کامل بررسی میشود.همچنین گزینش متقاضیان برطبق محدودیت های دولت فدرال ساسکاچوان نیز مورد بررسی قرار میگیرد پس تضمین حتمی برای تایید شدن متقاضی وجود ندارد.
 • در گروه کارآفرینی SINP مصاحبه الزامی نیست اما گاهی برای بررسی معیارهای متقاضی مصاحبه درخواست میشود. CIC مسئول بررسی شرایط متقاضی جهت اخذ اقامت دائم است.اداره مهاجرت ساسکاچوان هیچ مسئولیتی درقبال تصمیمات گرفته شده توسط دولت فدرال کانادا ندارد.
افرادی که واجد شرایط دریافت اقامت کارآفرینی در ساسکاچوان نیستند:

 

۱. یکی از شرایط اشاره شده را نداشته باشند.

۲. متقاضی یا یکی از اعضا خانواده اش که بیشتر از ۱۸سال سن دارند(حتی همراه پرونده نباشد)مشکل پزشکی جدی یا سابقه کیفری داشته باشد.

۳. اعضای خانواده متقاضی در حال استفاده از برنامه حمایت از کودکان یا حضانت باشند.

۴. متقاضی عمدا در حین روند درخواست اطلاعات نادرست ارایه دهد یا تقلب کند.

 

تایید و ارزیابی براورد دارایی های خالص:

 • دارایی های خالص فرد متقاضی به کل دارایی های وی بستگی دارد و کمتر تحت تاثیر بدهی های او است و باید با ارائه مدرک مشروعیت قانونی دارایی های خالص خود را اثبات کند(در ایران سند ۶دنگ).داشتن حداقل براورد دارایی های خالص ۵۰۰٫۰۰۰دلار کانادا الزامی است.(دارایی بیشتر امتیاز بالاتری خواهد داشت)
 • شرکت بررسی کننده صلاحیت مالی باید وجود و قانونی بودن دارایی های خالص فرد و مدارک مشروعیت قانونی را تایید و اثبات کند.(براورد دارایی های خالص همسر متقاضی و قانونی بودن آنها را نیز مورد بررسی و تایید قرار میدهد)

سابقه کارآفرینی یا تجربه مدیریت در زمینه مرتبط:

 • توجه داشته باشید که داشتن حداقل ۳سال سابقه کاری تمام وقت به عنوان یک کارآفرین یا مدیر الزامی است.
 • متقاضی باید مالکیت فعال یک کمپانی را داشته باشد به این معنا که متقاضی مسئول مدیریت مداوم و مستقیم کسب و کار ایجاد کرده و یا سرمایه گذاری خود می باشد.(متقاضیانی که مالک یک شرکت ورشکسته و یا تعطیل هستند نیز واجد شرایط می باشند)
 • در مشاغلی مانند پزشکی,وکالت و حسابداری (متقاضی مالک کل و یا قسمت اعظم شرکت باشد) مدیریت کاری شرکت به عنوان معیار سابقه مدیریت کاری متقاضی محسوب میشود.
 • سابقه مدیریت کاری متقاضی باید شامل حداقل دو مورد از زمینه های کاری زیر باشد:

– حسابداری

– سرمایه گذاری

– تقسیم کار

– منابع انسانی/ پرسنل

– فناوری اطلاعات

– بازاریابی / ارتباطات

– تولید/ مدیریت پروژه/ عملیات ها

– خرید

– تحقیق و توسعه

– فروش

– برنامه ریزی راهبردی

 • متقاضی باید با ارسال رزومه و برنامه ی ایجاد کسب و کار Business Establishment Plan)) چگونگی ارتباط سابقه کاری و مهارت های قابل انتقال خود را با مدیریت و مالکیت کسب و کار ایجاد کرده در ساسکاچوان نشان دهد.
 • عنوان شغلی ,محل استخدام ,مسئولیت ها و مهارت های کاری باید در رزومه متقاضی و فرم های تحویلی به وکیل عضو CCRC کاملا توضیح داده شده باشد.
 • طبق برنامه SINP کارآفرینی و سابقه مدیریت کاری متقاضی براساس رزومه Business Establishment Plan، ومدارک اضافی ارائه شده ارزیابی می شود.
رزرو وقت مشاوره رایگان فرم ارزیابی سرمایه گزاری و کارآفرینی