تجربه کار کانادایی

 

کار و یا اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

بسیاری از برنامه های مهاجرتی و منتخب استانی(پی ان پی ) ، دانشجویان بین المللی و خارجی را به دریافت اقامت دائم و زندگی در کانادا پس از فارغ التحصیلی تشویق میکنند.

کشور کانادا امکان کار کردن و دریافت اقامت دائم  برای دانشجویانی که در کانادا تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند ، را فراهم کرده است . بیشتر فارغ التحصیلان پس از پایان تحصیل در کانادا پیش از آنکه برای اقامت دائم اقدام کنند ، مجوز کار در کانادا (PGWPP) میگیرند .

برای کار در کانادا پس از تحصیل باید برای ویزای Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP) اقدام کنید. این برنامه به فارغ التحصیلان بالاتر از مقطع دیپلم اجازه میدهد تا در کانادا بمانند و سابقه کار کانادایی بدست آورند. سپس سابقه کاری که در این دوره بدست می آورند این امکان را به آنها میدهد تا برای اقامت دائم از Canadian Experience Class (CEC) یا همان تجربه کانادایی اقدام نمایند. به محض فارغ التحصیل شدن در کانادا و ارائه درخواست( PGWPP )(ویزای کار پس از تحصیل) در کانادا متقاضی امکان کار کردن به صورت تمام وقت را دارد. سابقه کار مورد قبول در برنامه تجربه کانادایی، از پس از تحصیل شمرده میشود.

 

 

روش های مختلف دریافت اقامت دائم پس از تحصیل:

تجربه ی کانادا (CEC)

 

برنامه CEC که به عنوان برنامه ای که مبتنی بر امتیاز نیست و هر فردی که شرایط برنامه را برآورده می کند می تواند بعد از یک سال کار به عنوان نیروی ماهر در کانادا واجد شرایط CEC شود، جذابیت زیادی دارد. در نتیجه فارغ التحصیلان بین المللی که یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را اخذ کرده و حداقل برای یک سال در کانادا کار می کنند می توانند واجد شرایط این برنامه باشند.

https://www.canadavisa.com/canadian-experience-class.html

منتخب استانی (PNP)( Provincial Nominee programs )
  •  

در صورتی که در کانادا تحصیل کرده اید میتوانید از طریق PNP  استانی که در آن فارغ التحصیل شده اید اقدام کنید و روند اقامت خود را سریعتر کنید . علاوه بر این دانشجویان بین المللی میتوانند در برخی از استان ها ( حتی اگر در آن استان تحصیل نکرده باشند ) درخواست خود را به PNP  اعلام کنند .

https://www.canadavisa.com/provincial-nomination-program.html

 

برنامه نامزدی مهاجرین آلبرتا (AINP)

 

برنامه نامزدی ولایتی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

 

برنامه منحیث استان مانیتوبا (MPNP)

 

برنامه نامزدی ولایت نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

 

برنامه نامزدی نوا اسکوشیا (NSNP)

 

برنامه نامزدی مهاجر انتاریو (OINP)

 

برنامه نامزدی ولایتی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)

 

برنامه نامزد مهاجرتی ساسکاچوان (SINP)

 

تجربه کبک (PEQ) مهاجرت به کانادا به روش PEQ

 

یک برنامه سریع برنامه تجربه کبکی یا همان  Programme de l’experience Quebecoise

 

این برنامه برای فارغ التحصیلان یا دانشجویان در حال تحصیل و افرادی که به صورت موقت کار میکنند و دارای مهارت های شغلی هستند ، میباشد .  متقاضیان دریافت اقامت دائم باید دارای معلومات پیشرفته زبان فرانسوی به صورت شفاهی باشند .

 

https://www.canadavisa.com/quebec-experience-class-canadian-immigration.html

رزرو وقت مشاوره رایگان فرم ارزیابی مهاجرت کاری