کانادا و پرونده ایرانی ها با توجه به شیوع ویروس کرونا

 

اداره مهاجرت کانادا در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ طی اطلاعیه ای شرایط جدید و ویژه برای افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند (چین، کره جنوبی و ایران) اعلام کرد پرونده این افراد به سه گروه تقسیم بندی می شوند:

گروه اول: افرادی که پرونده آن ها در جریان است (اقامت دائم)

  • پرونده این افراد به حالت معمول در حال بررسی توسط اداره مهاجرت کانادا خواهد بود. با توجه به اینکه پرونده ایرانی ها در کشورهایی مورد بررسی قرار میگیرد که در حال حاضر ویروس کرونا آنها را تهدید نمی کند (ترکیه، فرانسه و کانادا) لذا تاخیری متوجه پرونده این افراد نخواهد شد اما در شرایطی کشور های فوق درگیر ویروس کرونا شوند احتمال تاخیر در پرونده این افراد وجود دارد.
  • در صورتی که از این افراد مدارک اضافی درخواست شود، ابتدا مهلت ۹۰ روزه به آنها داده خواهد شد. حتی اگر این درخواست قبل از این اطلاعیه صادر شده باشد و مدت آن کمتر از ۹۰ روز باشد متقاضی می تواند درخواست مهلت ۹۰ روزه داشته باشد. اگر از متقاضی درخواست انگشت نگاری شود (اقامت دائم) این انگشت نگاری حتما باید انجام شود اما مهلت ۹۰ روزه برای انجام آن در نظر گرفته خواهد شد.

گروه دوم: درخواست ویزای ویزیتوری ضروری (ارجنت)

  • افرادی که درخواست ویزای ویزیتوری ضروری به کانادا دارند می توانند به صورت آنلاین پرونده خود را Submit کنند و سپس با ارسال یک فرم یه صورت آنلاین درخواست خود را ارائه دهند. لذا هنگام ارسال این فرم در جواب سوال : آیا پرونده شما خارج از کانادا بررسی می شود؟ گزینهNo را انتخاب شود. همچنین دقت کنید که این روش برای افرادی قابل استفاده است که واقعاً نیاز به سفر ضروری به کانادا دارند لذا موارد به طور دقیق توسط اداره مهاجرت بررسی شده و فقط درخواست هایی بررسی می‌شوند که واقعا ارجنت هستند.

گروه سوم: متقاضیان اقامت دائم که ویزا وCOPR دریافت کرده اند

  • افرادی که ویزای اقامت دائم وCOPR دریافت کرده اند اما تا قبل از منقضی شدن ویزا امکان خارج شدن از ایران و سفر به کانادا را ندارند باید با ارسال وب فرم (فرم آنلاین) شرایط را توضیح داده و عنوان کنند که به دلیل شرایط موجود تا قبل از منقضی شدن ویزا امکان سفر به کانادا را نداشته و درخواست تمدید زمان ویزا را دهند. پرونده این افراد بر اساس فاکتورهایی مانند مدیکال و … بررسی شده و نتیجه به آنها اطلاع داده خواهد شد.
  • اگر ویزای اقامت دائم یک متقاضی اخیراً منقضی شده باشد باید با ارسال وب فرم درخواست تمدید ویزا دهد اما برای این موردها اداره مهاجرت دوباره باید پرونده را طی مدت ۹۰ روز بررسی کند (چون ویزای این اشخاص قبل از مشکلات مربوط به ویروس کرونا منقضی شده است).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *