چگونه برای اقوام درجه یک خود ویزای همراه بگیریم؟

افرادی که تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا دارند مایلند که اقوام نزدیک خود را در هنگام تحصیل همراه خود ببرند که این اقدام نیاز به گرفتن ویزای همراه برای آنها دارد.

 

برای گرفتن ویزا همراه راه های مختلفی وجود دارد :

ویزای توریستی Temporary Resident Visa:
 •  این ویزا برای تاریخ حداقل ۶ ماه قابل استفاده است یعنی همراه محصل به مدت ۶ ماه میتواند در کنار او بماند و برای درخواست این ویزا باید همزمان با درخواست خود فرد اصلی اقدام شود. چنان چه فرزندی قصد تحصیل در کانادا را دارد اگر یکی از پدر یا مادر او ویزای کار در کانادا داشته باشد شخص محصل نیاز به گرفتن پذیرش از مدرسه و بعد اقدام به درخواست ندارد و بدون گرفتن پذیرش میتواند به راحتی برای ویزای تحصیلی اقدام کند.
ویزای اجازه کار OPEN WORK PERMIT:
 • وقتی شما برای ویزای تحصیلی درخواست داده اید میتوانید برای همسر خود درخواست ویزای کار بدهید که در این صورت همسر شما میتواند به راحتی به صورت تمام وقت و تا پایان دوره تحصیلی شما در کنار شما باشد و کار کند.
 • اطلاعات جامع تر درباره ویزای همراه: 
  کشور کانادا این امکان را برای محصلین بین المللی به وجود آورده است که بتوانند تمام افراد نزدیک به خود را به صورت همراه با خود به کانادا بیاورند یا از طریق ویزای تحصیلی و یا کاری. اینگونه تمام افراد یک خانواده میتوانند در کنار هم زندگی در کانادا و تحصیل و کار در این کشور را تجربه کنند.
 • همسر یا شریک قانونی: 
  همسر فرد محصل در کانادا میتواند از طریق مراجع قانونی کانادا برای گرفتن ویزای همراه اقدام کند البته باید توجه داشته باشید که فرد محصل باید در یکی از موسسات زیر مشغول به تحصیل باشد:
 • موسسه پس از دبیرستان دولتی: 
  موسسه پس از دبیرستان خصوصی که تحت قوانین و مقررات یکسانی با موسسات دولتی فعالیت نموده و نیمی از بودجه عملیاتی خود را از کمک های مالی دولت تامین نماید؛ یا موسسه خصوصی که مجاز به اعطای مدرک بر اساس قوانین استانی باشد.
گرفتن ویزای کار و در نتیجه گرفتن جواز کار در کانادا به همراه محصل این امکان را میدهد که تا پایان تحصیلات دانشجو و گرفتن مدرک ایشان در کنار او باشد و در هر سازمانی که مایل است کار کند. اینگونه هم میتواند فرد محصل را همراهی کند و هم میتواند منبع درامدی داشته باشد.
 • فرزندان:
  فرزندان کسانی که در کانادا اجازه کار یا تحصیل دارند میتوانند تا قبل از اینکه به سن قانونی برسند بدون گرفتن اجازه از دولت کانادا به تحصیل در کانادا بپردازند اما به محض اینکه به سن قانونی رسیدند برای ادامه تحصیلات خود در این کشور موظفند از دولت کانادا اجازه کسب کنند.

اگر فردی که در کانادا مشغول به تحصیل است کمتر از سن قانونی داشته باشد باید یک نفر را به عنوان سرپرست خود در کانادا معرفی کند.


 • توضیحات تکمیلی:

فردی که میخواهد برای تحصیل یا کار به کانادا برود میتواند به طور همزمان با درخواست خود و یا بعد از گرفتن ویزای خود برای خانواده اش اقدام کند. در مورد فرزندان زیر ۱۸ سال در نظر داشته باشید که مدت زمانی که آنها برای تحصیل در کنار شما هستند برایشان سابقه توریستی میخورد نه اقامت چون برای تحصیل نیازی به کسب اجازه از دولت کانادا ندارند. همچنین در نظر داشته باشید که خانواده شما مدارک لازم برای اثبات اینکه خودشان میتوانند از پس مخارج خود در کانادا بر بیایند را به همراه داشته باشند و همچنین ممکن است آنها را برای معاینات پزشکی و تایید سلامتیشان به مراکز مربوطه بفرستند.

 • ویزای تحصیلی در مدرسه برای فرزندان:

مسئولین صدور ویزا به کانادا در صورتی به فرزندان ویزای تحصیلی میدهند که با توجه به شواهد و مدارک موجود مطمئن شوند که فرزند شما از نظر مالی کاملا ساپورت میشود و از سلامتی کامل برخوردار است و همچنین تمام برنامه های لازم برای تحصیل فرزند شما اعم از پذیرش مدرسه و محل زندگی او و … انجام شده باشد.

 • ویزای تحصیلی مدرسه تا چه زمانی اعتبار دارد؟

اگر فرزند به همراه پدر یا مادر خود برای کانادا اقدام کرده باشد زمان ویزای او تا پایان ویزای کاری پدر یا مادر او خواهد بود و اگر بدون پدر و مادر اقدام کرده باشد ویزای او یکساله خواهد بود که میتواند سال به سال آن را تمدید کند.


در پایان میتوان گفت که قانون انسجام خانواده در کشور کانادا این اجازه را به تمام محصلین بین المللی داده است که بتوانند در مدت تحصیل خود در کنار خانواده شان زندگی در کانادا را تجربه کنند و حتی میتوانند پس از پایان تحصیل خود در کانادا در آنجا بمانند و به عنوان نیرو ی کار در این کشور مشغول به کار و زندگی شوند.

فرم ارزیابی ویزا تحصیلی رزرو وقت مشاوره رایگان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *